Τετάρτη, 16 Σεπτεμβρίου 2015 19:38

ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ ΚΥΠΕΛΛΟ Πανσουλιακός - FC SERRES 0-2

Δεν αντιμετώπισε πολλά προβλήματα η ομάδα μας FC Serres κόντρα στην ομάδα του Πανσουλιακού , η οποία όμως προσπάθησε και δεν παράτησε το παιχνίδι , παίρνοντας σχετικά εύκολα την πρόκριση .

Οι γηπεδούχοι του Πανσουλιακού ξεκίνησαν κάνοντας την πρώτη καλή φάση στο 3΄ με τον Μπαχταρλίεφ να μπλοκάρει το σουτ του Σάββα, αλλά στο 8΄ ο Νικολίτσας με κοντινό πλασέ πέτυχε το 0-1 και από εκεί και πέρα το ενδιαφέρον από πλευράς ευκαιριών ήταν μονόπλευρο. Στο 8΄ κεφαλιά του Παπίτσα κατέληξε άουτ, στο 13΄ ο Νικολίτσας δεν ολοκλήρωσε με επιτυχία το τετ α τετ και στο 18΄ σουτ του Κρυστάλλη κατέληξε άουτ. Στο 41΄ ωστόσο με νέο σουτ ο έμπειρος επιθετικός βρήκε δίχτυα σημειώνοντας το 0-2 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Το δεύτερο ημίχρονο δεν έκρυβε κάποιο γκολ αλλά μόνο ευκαιρίες. Στο 47΄ ο Νικολίτσας έστειλε την μπάλα στο δοκάρι, στο 49΄ το Νέο Σούλι μπορούσε να μειώσει αλλά ο Καραγιαννίδης έδιωξε πάνω από την γραμμή του πλασέ του Μαραθωνίτη, ενώ οι ευκαιρίες τον Παπίτσα στο 54΄ και Γεωργιάδη στο 59΄ δεν είχαν αποτέλεσμα.

Διαιτητές: Γκουγκούδης, Καμπούρης-Μενέξης

ΠΑΝΣΟΥΛΙΑΚΟΣ: Ταρπινίδης, Στόϊκος, Μπάλτσιος(65΄ Πετκόπουλος), Ζαγκότας, Μαραθωνίτης, Αργυρίου(59΄ Θεοχάρους), Σάββας Δ, Τσιακμάκης, Λιθαρής(71΄ Σάββας Σ), Σάββας Χ, Φιλέντας

FC SERRES: Μπαχταρλίεφ, Γεωργιάδης, Σαϊνατούδης, Κασμερίδης, Μερεσιώτης, Κεραμιδάς, Νικολίτσας(59΄ Γκάλιος), Κούτλας, Κρυστάλλης(52΄ Πολυζωίδης), Καραγιάννιδης, Παπίτσας(69΄ Γεράκης)