Δευτέρα, 07 Δεκεμβρίου 2015 15:15

ΑΠΕ Λαγκαδά - FC SERRES 1-0 14η Αγωνιστική

Oλοκληρώθηκε το μεσημέρι της Δευτέρας 7 Δεκεμβρίου το υπόλοιπο του αγώνα  ΑΠΕ Λαγκαδά - FC SERRES , που είχε διακοπεί λόγω πυκνής ομίχλης , για την 14η αγωνιστική του Α΄ Ομίλου της Γ΄ Εθνικής με τελικό αποτέσμα το 1-0.

Όπως είχαμε αναφερθεί και χθες το γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Κράββαρης στο 13΄ του α΄ ημιχρόνου.

Στην συνέχεια του β΄ ημιχρόνου και συγκεκριμένα μετά το 46΄ και 20΄΄ του αγώνα έγιναν οι εξής φάσεις :

54΄ Λάθος εκτίμηση του Βαχταρλίεβ σε τετ α τετ έδωσε την ευκαιρία στον Κράββαρη να στείλει την μπάλα προς τα διχτυα και πάνω στην γραμμή ο Σαϊνατούδης να διώξει

57΄Διπλή ευκαιρία για την ΑΠΕΛ μετά από πλάγια διείσδυση ο Βεϊδαμενίδης με προβολή έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και στην συνέχεια το δυνατό σουτ του Ξανθόπουλου μπλόκαρε ο Βαχταρλίεβ

62΄Νέο τετ α τετ του Λεμονή λίγο άουτ

63΄ Σουτ του Ντούγκα λίγο άουτ

77΄ Σουτ του Ντούγκα χτυπάει η μπάλα σε χέρι του αμυντικού Σάκαλη μέσα στην περιοχή , ο Διαιτητής Παπαβασιλείου είπε να συνεχιστεί ο αγώνας