Δευτέρα, 20 Μαρτίου 2017 07:15

Βέργη - FC SERRES 2-1 20η Αγωνιστική

Ηττήθηκε με 2-1 η ομάδα μας FC Serres απέναντι στον Κοπατσιανό Βέργης στα πλαίσια της 20ης αγωνιστικής της Ανώτερης κατηγορίας. Ο αγωνιστικός χώρος ήταν τραγικός και για τις δύο ομάδες , με την ομάδα της Βέργης να μπαίνει δυνατά και να προηγείται νώρις στο 10΄ με τον Μικρό. Στο 21΄η ομάδα μας ζήτησε καθαρό πέναλτι και αποβολή του αντιπάλου με τον διαιτητή να το αρνείται. Στο 40΄ ο Σιψής με ωραίο πλασέ έγραψε το 1-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στην αρχή του β ημιχρόνου είχαμε πάλι γρήγορο γκολ με τον Φίλλια στο 52΄να γράφει το 2-1 για τον Κοπατσιανό. Στην συνέχεια η ομάδα μας έχασε σωρεία ευκαιριών με τον Σιψή να μην μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα εξ επαφής και δύο σουτ του Βολτέα με τον ένα να τραντάζει το δοκάρι. Κόκκινη του Κτίστου με δύο κίτρινες κάρτες.

FC SERRES (Μεταλλίδης) : ΠΑΛΗΣΙΔΗΣ,ΧΟΥΜΚΟΖΛΗΣ(ΚΑΔΗΣ),ΚΤΙΣΤΟΥ,ΒΑΛΣΑΜΑΚΗΣ, ΣΙΣΚΟΣ,ΠΕΠΠΑΣ,ΣΙΨΗΣ,ΒΟΛΤΕΑΣ,ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗ(ΓΙΑΝΝΑΚΙΔΗΣ),ΣΠΑΧΗΣ,ΑΝΘΟΥΛΑΚΗΣ(ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ)