Κυριακή, 06 Μαΐου 2018 17:45

Εθνικός Σιδηροκάστρου - FC SERRES 6-0 8η Αγωνιστική Play off

Ένα πολύ κακό παιχνίδι , ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο ,  για την ομάδα μας FC Serres που ηττήθηκε με το εμφατικό 6-0 από τον Εθνικό Σιδηροκάστρου στο Σιδηρόκαστρο στα πλαίσια της 8ης Αγωνιστικής των play off της Επίλεκτης Κατηγορίας.

Αν και στο πρώτο μέρος δεν διαφαινόταν , με επιθετικό μονόλογο της ομάδας μας FC Serres , ο Εθνικός Σιδηροκάστρου άνοιξε το σκορ με τον Τσεμπερίδη στο 34' και πέτυχε και δεύτερο τέρμα με πέναλτι του Αβράμη στο 45΄ στην φάση την οποία η ομάδα μας έμεινε με 10 παίκτες λόγω κόκκινης κάρτας του τερματοφύλακα μας Νικολούδη . Στην επανάληψη η καταιγίδα και η αριθμητική υπεροχή  του Σιδηροκάστρου έφερε σε δύσκολη θέση την ομάδα μας και με τέρματα των Παρούκα (2),Ευσταθιάδη και Μαϊκόπουλου έγραψε το τελικό 6-0.

FC Serres (Μεταλλίδης) :

ΝΙΚΟΛΟΥΔΗΣ ΓΙΑΝΝΑΡΑΚΗΣ ΣΠΑΧΗΣ ΚΛΕΙΤΣΑΣ ΠΕΠΠΑΣ ΘΥΜΙΑΤΗΣ(ΤΣΙΓΓΕΝΟΠΟΥΛΟΣ) ΑΓΑΠΙΔΗΣ(ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ) ΣΙΨΗΣ Κ ΣΙΨΗΣ Π ΒΑΛΣΑΜΑΚΗΣ ΚΑΔΗΣ(ΘΕΟΧΑΡΙΔΗΣ)

Εθνικός Σιδηροκάστρου (Καρυπίδης):

Τσιντσάρης,Σιάμης,Καρυπίδης,Τσιντσάρης,Τοπάλ,Σαμαράς,Αβράμης,Σπανίδης,Τσεμπερίδης,Τσεμεκίδης,Παρούκας.

Αλλαγές: Μαϊκόπουλος,Γέρμανλης,Ευσταθιάδης,Τάντσης

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « Δόξα Νέου Σκοπού - FC SERRES 7η Αγωνιστική Play off