Κυριακή, 06 Σεπτεμβρίου 2015 16:26

Ελπίς Σκουτάρεως - FC SERRES 0-2 Κύπελλο ΕΠΣ Σερρών

Στα πλαίσια του Κυπέλλου της ΕΠΣ Σερρών η ομάδα μας FC Serres επικράτησε της Ελπίδας Σκουτάρεως , ομάδα που αγωνίζεται στην Α΄κατηγορία στο τοπικό πρωτάθλημα , με 0-2 στο γήπεδο Σκουτάρεως την Κυριακη 6 Σεπτεμβρίου.Η ομάδα του Σκοτάρεως άντεξε την πίεση για ένα ημιχρονο και απέσπασε την ισοπαλία στην λήξη του α΄ημιχρόνου. Στο β΄ημίχρόνο η ομάδα μας μπήκε πιο δυνατά στο αγωνιστικό χώρο και παρά την αφόρητη ζέστη , κατάφερε να προηγηθεί με κεφαλιά του Αγγελου Κούτλα στο 61΄. Πολύ γρήγορα στη συνέχεια και στο 67΄λεπτό ο Παπαβασιλείου με δυνατό σουτ δοκάρι και μέσα ανέβασε το σκορ στο 0-2 και μετά από εκείνο το σημείο οι ρυθμοί έπεσαν .

FC SERRES (Άκης Βάβαλης) : Γουτζελάς,Γεωργιάδης,Μερεσιώτης,Κασμερίδης,Αγγελίδης,Κραγιαννίδης,Παπαβασιλείου (Θυμιάτης 70΄),Κούτλας,Κρυστάλλης(Γεράκης 79΄),Βλάχος,Αμαραντίδης(Παπίτσας 46΄)