Κυριακή, 07 Οκτωβρίου 2018 10:21

FC SERRES - Μεσολακκιά 6-2 5η Αγωνιστική

Ευρεία νίκη με 6-2 πέτυχε η ομάδα μας FC Serres για την 5η Αγωνιστική της Ανώτερης κατηγορίας κόντρα στην φιλοξενούμενη ομάδα της Μεσολακκιάς στο γήπεδο μας στην Ομόνοια . Οι παίκτες της FC Serres πρόλαβαν και σκόραραν 5 φορές στο πρώτο ημίχρονο , 3 φορές με τον πολύ καλό για μία ακόμα αγωνστική, Παναγιώτη Σιψή στο 13', 25' και 37΄με πλασέ του Πύρτσιου στο 36΄ και σουτ του Θεοδωρίδη στο 43 ΄ . Στο δεύτερο ημίχρονο ο Στεφάνογλου στο με πλασέ στο 54΄ έγραψε το 6-0 . Στην συνέχεια ο αγώνας έπεσε σε τέμπο και οι φιλόξενούμενοι μείωσαν αρχικά με τον Σεΐζη στο 69' και στην συνέχεια στο 82' με τον Νένο Χρήστο. Το τελικό 6-2 δίνει νέες ελπίδες μετά το κακό αποτέλεσμα στο Ροδολίβος.