Κυριακή, 04 Νοεμβρίου 2018 20:25

Άγιο Πνεύμα - FC SERRES 5-1 9η Αγωνιστική

Βαριά ήττα , σε μια δύσκολη έδρα , με 5-1 στο Άγιο Πνεύμα για την ομάδα μας FC Serres στα πλαίσια της 9ης Αγωνιστικής της Ανώτερης κατηγορίας .Το 1-0 στο 16΄ για την ομάδα του Αγίου Πνεύματος πέτυχε ο Χουρουζίδης ενώ υπήρξε γρήγορη αντίδραση από την ομάδα μας με Θωμαϊδη με εκτέλεση πέναλτι στο 19΄ για την ισοφάριση σε 1-1. Το ημίχρονο έληξε 2-1 με γκολ του Παππά στο 36 ΄ . Στο δεύτερο ημίχρονο  η FC Serres πραγματοποίησε κάκιστη εμφάνιση και δέχτηκε άλλα 3 γκολ με Στόϊκο , Χουρουζίδη και Γκόκα για το τελικό 5-1.

Με την ήττα αυτή η ομάδα μας FC Serres έπεσε στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 15 βαθμούς.