Κυριακή, 18 Νοεμβρίου 2018 06:24

Μέγας Αλέξανδρος Νέας Ζίχνης - FC SERRES 2-2 11η Αγωνιστική

Σε ένα μουντό απόγευμα με βροχή η ομάδα μας FC Serres αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 , στον εκτός έδρας αγώνα, με τον Μέγα Αλέξανδρο Νέας Ζίχνης για το πρωτάθλημα της Ανώτερης κατηγορίας της ΕΠΣ Σερρών.  Το 0-1 έγινε νωρίς στο 12΄ με διαγώνιο σουτ του Χριστοφορίδη, ενώ το 0-2  πέτυχε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Στεφάνογλου στο 25΄ . Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν στο 31΄ με εκτέλεση φάουλ με τον Ταρπινίδη για το 1-2 που ήταν αποτέλεσμα ημιχρόνου . Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 60΄ με κοντινή προβολή του Σφύρη το παιχνίδι ισορρόπησε γαι το 2-2 . Μέχρι το τέλος ο αγώνας ήταν μοιρασμένος , με ευκαιρίες εκατέρωθεν και με τις δύο ομάδες να μένουν ευχαριστημένες με το βαθμό.