Κυριακή, 02 Δεκεμβρίου 2018 19:18

FC SERRES - Πήγασος 3-1 13η αγωνιστική

Mία μεστή νίκη με 3-1 πέτυχε η ομάδα μας FC Serres , που αγωνίστηκε μόνο με τους μικρούς σε ηλικία παίκτες , με αντίπαλο τον Πήγασο για το πρωτάθλημα της Ανώτερης κατηγορίας της ΕΠΣ Σερρών. Το σκορ άνοιξε ο Πήγασος όταν μετά από εκτέλεση πέναλτυ και απόκρουση του Καράλη ο Στεργιάδης πλάσαρε για το 0-1 στο 31΄ . Γρήγορη η αντίδραση για την ομάδα μας, με δυο γκολ πριν την λήξη του ημιχρόνου, από τον Καδή στο 37΄ και στο 42΄ το πρώτο με κοντινή προβολή και το δεύτερο με όμορφο πλασέ . Λίγα πραγματα στο β ημίχρονο με παιχνίδι κέντρου και με λιγοστές φάσεις . Ο Στεφάνογλου με κεφαλιά στο 70΄ ολοκλήρωσε την καλή εμφάνιση των μικρών και το τελικό 3-1 ήρθε εύκολα.

FC SERRES ( Ρίζος)

Καραλής , Γιαγτζόγλου, Μαντζιούρης, Πιπίνης , Θάνος, Θωμαϊδης(Στεφάνογλου), Θεοδωρίδης, Πύρτσιος(Χαρμπαντίδης),Σιψής , Καδής ( Χριστοφορίδης ), Λαδόπουλος (Φράνσεν)

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « FC SERRES - Πήγασος 13η αγωνιστική Ρεπό η FC SERRES »