Εκτύπωση αυτής της σελίδας
Δευτέρα, 04 Φεβρουαρίου 2019 06:29

ΝΙΓΡΙΤΑ 2018 - FC SERRES 2-3 17η Αγωνιστική

Μεγάλη νίκη εκτός έδρας με 2-3 πέτυχε η ομάδα μας FC Serres επί της Νιγρίτα 2018 στα πλαίσια της 17ης Αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Ανώτερης Κατηγορίας . Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας FC Serres , εκμεταλλεύτηκε τον δυνατό άνεμο και προηγήθηκε νωρίς στο 8΄ με σουτ του Θωμαίδη και στο 29΄ με πλασέ του Καδή. Το δευτερο ημίχρονο ξεκίνησε με την επιθετική πρωτοβουλία να περνάει στους γηπεδούχους της Νιγρίτας και να μειώνει αρχικά σε 1-2 με πέναλτι που κέρδισαν και ευστόχησε ο Στεφανίδης στο 69΄ και ισοφάρισαν με πλασέ στο 83΄ του Παραλή, με τον αέρα να παίζει το δικό του παιχνίδι.  Το τελικό 2-3 πέτυχε ο Καδής με πλασέ στο 86΄ , κόντρα στην ροή του αγώνα , ενώ η ομάδα της Νιγρίτας πίεζε για να κάνει την ολική ανατροπή.