Πέμπτη, 07 Φεβρουαρίου 2019 06:41

Μακεδονικός Μεσολακκιάς - FC SERRES 2-6 16η Αγωνιστική (εξ αναβολής)

Νίκη με ευρύ σκορ εκτός έδρας με 2-6 πέτυχε η ομάδα μας FC Serres επί του Μακεδονικού Μεσολακκιάς στα πλαίσια της εξ αναβολής 16ης Αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Ανώτερης Κατηγορίας.Το σκορ άνοιξε στο 18΄ ο Θεοδωρίδης , σε ένα βαρύ γήπεδο , ενώ στο 31΄ο Μακεδονικός ισοφάρισε με τον Σίμο. Η πίεση από την ομάδα μας FC Serres ανέβηκε και λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου στο 42΄πέτυχε το 1-2 με τον Φράντσεν . Το β ημίχρονο ανήκει στην FC Serres και ειδικά στην αλλαγή του προπονητή μας κ. Ρίζου , τον Στεφάνογλου ο οποίος πέτυχε 4 γκολ στο 62',67',73',75' δηλαδή σε συνολικά 13΄ και τελείωσε την έκβαση του αγώνα, με τους γηπεδούχους να μειώνουν σε 2-6 με εκτέλεση πέναλτι του Παπαδόπουλου.