Δευτέρα, 04 Μαρτίου 2019 06:33

Αγών Κορμίστας - FC SERRES 1-5 21η Αγωνιστική

Νίκη με 1-5 στον εκτός έδρας αγώνα με τον Αγών Κορμίστας πέτυχε η ομάδα μας FC Serres στα πλαίσια της προτελευταίας 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος του Β΄ομίλου της Ανώτερης κατηγορίας. Η ομάδα μας είχε από την αρχή την κατοχή και έχασε ευκαιρίες με τον Καδή και Χριστοφορίδη χωρίς όμως να καταφέρει να προηγηθεί νωρίς κόντρα στον Αγών Κορμίστας. Το σκορ άνοιξε με σουτ ο Φράνσεν στο 41΄ για το 1-0 και ο Στεφάνογλου με κεφαλιά στο 43΄ για το 0-2. Στο επόμενο λεπτό στο 44΄ ο Καραμβαλάσης μειώσε σε 1-2  και έτσι έληξε το ημιχρονο. Το β΄ ημίχρονο ήταν επιθετικός μονόλογος της FC Serres η οποία πέτυχε άλλα 3 γκολ με κοντινή προβολή του Χριστοφορίδη στο 64΄ , με πλασέ του Καδή στο 74΄ και με σουτ του Στεφάνογλου στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού. Το τελικό 1-5 έφερε την ομάδα μας στην 5η θέση της βαθμολογίας που την φέρνει και μαθηματικά στα play off της κατηγορίας.