Πέμπτη, 04 Απριλίου 2019 05:36

Μέγας Αλέξανδρος Νέας Ζίχνης - FC SERRES 3-2 4η Αγωνιστική play off

Nέα ήττα με 3-2 γνώρισε η ομάδα μας FC Serres στον εκτός έδρας αγώνα με τον Μέγα Αλέξανδρο Νέας Ζίχνης στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής των play off του β ομίλου της Ανώτερης κατηγορίας.Το σκορ άνοιξε ο Καδής , στο 1΄ μόλις λεπτό, με πλασέ με την ομάδα μας να πραγματοποιεί το 0-1 . Γρήγορη αντίδραση των γηπεδούχων στο 10΄με το Κονακλή να ισοφαρίζει σε 1-1. Στο 29΄ ο Τενεκετζής έκανε το 2-1 και έδωσε προβάδισμα στον Μέγα Αλέξανδρο. Ευκαιρία του Πύρτσιου για την ισοφάριση λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου. Στο β ημίχρονο η FC Serres μπήκε πιο αποφασισμένη και κατάφερε , με συνεχή πίεση , να ισοφαρίσει στο 77΄ με σουτ του Θεοδωρίδη . Οι γηπεδούχοι όμως ξανά με τον Κονακλή στο 80΄ πέτυχαν το 3-2 που κράτησαν ως το τέλος.