Εκτύπωση αυτής της σελίδας
Δευτέρα, 06 Μαΐου 2019 05:40

FC SERRES - Εθνικός Ροδολίβους 3-2 9η Αγωνιστική play off

Μεγάλη νίκη με 3-2 πέτυχε η ομάδα μας FC Serres με αντίπαλο τον Εθνικό Ροδολίβους στο γήπεδο της Ομόνοιας στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής των play off του β ομίλου της Ανώτερης κατηγορίας. To σκορ άνοιξε ο Λαδόπουλος στο 22΄ μετά από κάθετη πάσα βγήκε απέναντι από τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων και με πλασέ πέτυχε το 1-0 . Στο ξεκίνημα του β΄ ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 49΄ ο Καδής με κοντινή προβολή πέτυχε το 2-0 . Ο Εθνικός  Ροδολίβους  μείωσε στο 61΄ προσωρινά με τον Τσακμάκη για το 2-1 , με την ομάδα μας FC Serres να κερδίζει πέναλτι που μετέτρεψε σε γκολ ο Θωμαϊδης στο 76΄ . Στο 87΄ ο Βατίτσης μείωσε για τον Εθνικό στο 3-2 και στο επόμενο λεπτό έγινε η θεαματικότερη φάση του αγώνα με τρομερό γυριστό του Καδή και επίσης πολύ καλή απόκρουση του φιλοξενούμενου τερματοφύλακα σε κορνέρ.