Κυριακή, 12 Μαΐου 2019 19:34

ΚΑΕ Αγίου Πνεύματος - FC Serres 3-2 10η Αγωνιστική play off

Για την 10η και τελευταία αγωνιστική, η ομάδα μας FC Serres ηττήθηκε με 3-2 από την ΚΑΕ Αγίου Πνεύματος στην έδρα τους στα πλαίσια των play off του β ομίλου της Ανώτερης Κατηγορίας . Η ομάδα των γηπεδούχων μπήκε αποφασιστικά και πέτυχε δύο γρήγορα γκολ με τον Μητριτζάκη στο 3΄ και στο 5΄ για το 2-0. Ο Καδής μείωσε από την πλευρά μας, της FC Serres με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 9΄ για το 2-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Με την έναρξη του β  ημιχρόνου ο Μητριτζάκης πέτυχε χατ τρικ για το Αγιο Πνεύμα σκοράροντας το 3-1 στο 47΄ και ο Καδής με κεφαλιά στο 86΄, μετά από σέντρα του Χριστοφορίδη, το 3-2. Στην τελευταία φάση του αγώνα ο Θεοδωρίδης βγήκε μόνος απέναντι από τον αντίπαλο τερματοφύλακα για την ισοφάριση όμως απέτυχε και ο αγώνας έληξε με την νίκη των γηπεδούχων.

Έτσι κλείνοντας την αγωνιστική περίοδο 2018-2019 η ομάδα τερμάτισε στην 5η θέση των play off με 8 βαθμούς .